Menu Content/Inhalt

Stara wersja

To jest stara wersja strony SP 20,
która nie będzie modyfikowana!

Nowa strona: 

www.sp20.com.pl  
  

odwagi.png
FESTIWAL NAUKI - ŻYJEMY ZDROWO I AKTYWNIE Drukuj Poleć znajomemu
 

8 czerwca 2013r. odbył się Festiwal nauki pod hasłem „Żyjemy zdrowo i aktywnie”. W podróż po zdrowie wyruszyliśmy „Dwudziestką”. Trasa przebiegała dwiema liniami: czerwoną i niebieską. Linia czerwona prowadziła przez przystanki związane z aktywnością, linia niebieska to trasa związana ze zdrowiem.
Miały miejsce m.in. warsztaty kulinarne, podczas których uczniowie prezentowali swoje umiejętności sporządzając koktajle owocowe i sałatki, którymi częstowali przybyłych gości. Na podróżników czekał stół ze zdrową żywnością, przygotowany przez nauczycieli i rodziców. Dzieci zaprezentowały się w przedstawieniach promujących zdrowe odżywianie i aktywny styl życia. Wszyscy mogli wziąć udział w warsztatach sportowych, grach zręcznościowych i zajęciach taneczno – ruchowych. Odbył się również pokaz pierwszej pomocy oraz prezentacja multimedialna podsumowująca działania przeprowadzone w ramach kampanii MŁODZI ODWAGI.  

Więcej zdjęć z Festiwalu nauki.

      

20.06.2013.
 
KONFERENCJA "MŁODZI, ODWAGI!" Drukuj Poleć znajomemu
 

5 czerwca w redakcji „Gazety Wyborczej” w Warszawie odbyła się konferencja podsumowująca pierwszą edycję programu „MŁODZI ODWAGI”. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Joanna Mucha (Minister Sportu), Agata Ziemnicka (dietetyk i psycholog kliniczny) oraz Jan Bury (Poseł PSL). Naszą szkołę reprezentowały: wicedyrektor szkoły p.Anna Waliszewska i koordynator kampanii p.Katarzyna Jaskulska. 

czytaj więcej...

10.06.2013.
 
DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO Drukuj Poleć znajomemu
 

Z okazji Dnia Sportu 29 maja w naszej szkole zorganizowano marszobieg na dystansie 2500m na terenach leśnych wokół jeziora Łuba. sportowe017.gifDo rywalizacji przystąpiły klasy IV–VI wraz z wychowawcami. Na trasie marszobiegu znajdowały się punkty kontrolne, na których uczniowie wykonywali różnego typu zadania: sprawnościowe, wiedzy o sporcie, a także z j.polskiego i matematyki. Wszystkie zespoły dotarły na metę. Każda klasa otrzymała dyplom i drobne upominki za ukończenie marszobiegu. Podczas zawodów panowała miła i sympatyczna atmosfera, a uczniowie wraz z wychowawcami musieli wykazać się nie tylko kondycją fizyczną ale i wiedzą.
Zobacz zdjęcia z imprezy.
 

10.06.2013.
 
QUIZ WIEDZY O ZDROWYM ŻYWIENIU Drukuj Poleć znajomemu
  

27 maja 2013 r. odbył się quiz wiedzy pod hasłem: „W SP20 wszyscy o zdrowie dbamy i zdrowo się odżywiamy”. Wzięli w nim uczniowie klas IV – VI. Dzieci zmierzyły się z różnorodnymi zadaniami, między innymi wskazywały zasady prawidłowego żywienia, analizowały zestawy pokarmów i zgodnie z poleceniem wybierały najlepsze z nich. Porządkowały produkty żywnościowe w piramidzie pokarmowej, podawały na czym polega zdrowy styl życia oraz jakie są skutki niewłaściwego odżywiania się. Wykazały się również wiedzą na temat umiejętnego postępowania z żywnością. 

czytaj więcej...

03.06.2013.
 
W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH Drukuj Poleć znajomemu
 

10 kwietnia 2013r. uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie „W zdrowym ciele zdrowy duch”.
Członkowie koła teatralnego „Arlekin” w humorystyczny sposób przedstawili rówieśnikom ich zaniedbania i podpowiedzieli, co robić, by ze zdrowiem nie mieć problemów.  

czytaj więcej...

07.05.2013.
 
ZDROWO W BIBLIOTECE Drukuj Poleć znajomemu
  

W ramach ogólnopolskiej akcji „Młodzi odwagi” w czytelni biblioteki szkolnej zorganizowano wystawę pod hasłem „Zdrowo jeść, to zdrowo żyć”. Była ona poświęcona zdrowemu odżywianiu i mądremu odchudzaniu. Uczniowie klas 4,5 i 6 mogli zapoznać się z literaturą dotyczącą zdrowego stylu życia i aktywności ruchowej. Klasy mogły również obejrzeć film pt. „Bądź liderem zdrowego stylu życia”. Wystawa przygotowana przez nauczycieli bibliotekarzy miała na celu promocję zdrowych nawyków żywieniowych oraz aktywności fizycznej. 

czytaj więcej...

07.05.2013.
 
W OKU APARATU I KAMERY... Drukuj Poleć znajomemu
   Migawki z Programu "MŁODZI ODWAGI". 

czytaj więcej...

30.04.2013.
 
Z NASZEJ GALERII Drukuj Poleć znajomemu
  

Prezentacja dotychczasowych działań  

czytaj więcej...

29.04.2013.
 
WRÓCIŁY "AKTYWNE PRZERWY" Drukuj Poleć znajomemu
 

W kwietniu ponownie chętni uczniowie codziennie spotykają się na sali gimnastycznej i przy muzyce spędzają przerwę obiadową. W ten sposób odpoczywają od nauki i nabierają sił do dalszej pracy. Z relacji dzieci wiemy, że ta forma wypoczynku między zajęciami bardzo im się podoba. Zapraszamy stałych bywalców oraz tych, którzy jeszcze nie uczestniczyli w naszych „aktywnych przerwach”. 

19.04.2013.
 
SPOTKANIE Z DIETETYKIEM ZORGANIZOWANE DLA UCZNIÓW KLAS III Drukuj Poleć znajomemu
 

8 kwietnia dla uczniów klas trzecich odbyły się zajęcia pt.: „Piramidalne zdrowie”. Prowadziła je nauczycielka z Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku p. Anita Rogiewicz, która na co dzień uczy przedmiotów zawodowych związanych z żywieniem, jednocześnie jest rodzicem ucznia klasy IIIe naszej szkoły. Nasz gość w towarzystwie swoich wychowanków (Katarzyny Twardy, Mateusza Jesionowskiego) przeprowadził zajęcia, które dotyczyły racjonalnego sposobu odżywiania się w oparciu o piramidę zdrowia oraz zasad savoir - vivre′u przy stole.
Zgromadzeni uczniowie brali aktywny udział w zajęciach:
- nakrywali do stołu: układali sztućce, zastawę stołową i serwetki dekoracyjne,
- uzupełniali piramidę zdrowia,
- rozwiązywali kalambury dotyczące wartości odżywczych owoców i warzyw,
- przedstawiali scenki dotyczące kulturalnego zachowania się przy stole.
 

czytaj więcej...

11.04.2013.
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 10 z 20