Aktualności arrow Projekty i programy arrow Rok Bezpiecznej Szkoły

Rok Bezpiecznej Szkoły Drukuj Poleć znajomemu

Minister Edukacji Narodowej ogłosił rok szkolny 2012/2013 Rokiem Bezpiecznej Szkoły. W bezpiecznej szkole zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, mogą spokojnie realizować swoje cele edukacyjne. Zagadnienie to jest szczególnie istotne, nie tylko dla nauczycieli i uczniów, ale także dla rodziców. Głowna ideą Roku jest zasada, że bezpieczną szkołę tworzy nie tylko dyrektor szkoły, ale także świadomi swych praw i obowiązków uczniowie, uczestniczący w programach nauczyciele, zaangażowani rodzice oraz wspierające szkołę środowisko zewnętrzne, w tym m. In. organy służby publicznej, organizacje pozarządowe i jednostki samorządu terytorialnego.

W naszej szkole podejmujemy wiele działań, które mają na celu bezpieczeństwo uczniów.

Poniżej prezentujemy nasze działania w obszarze „Promujemy zdrowy styl życia”.