Aktualności arrow Sukcesy uczniów arrow Rok szkolny 1995/1996

Rok szkolny 1995/1996 Drukuj Poleć znajomemu

Konkursy

• Szkoła Podstawowa nr 20 we Włocławku znalazła się na liście rankingowej stu najlepszych szkół podstawowych w Polsce oraz wśród ośmiu najlepszych szkół podstawowych województwa włocławskiego. Listę tę opublikowało młodzieżowe czasopismo „Płomyczek”. Brano pod uwagę wysoki poziom dydaktyczny, imponujące osiągnięcia w olimpiadach i konkursach, zawodach sportowych. Z tej okazji 25.01.1996 r. przesłał gratulację wojewoda włocławski Władysław Kubiak i szkoła otrzymała pamiątkowy medal.
  • III i V miejsce w konkursie biologicznym.
  • Finaliści konkursu polonistycznego i matematycznego.
  • I miejsce w wojewódzkim konkursie ortograficznym i III w rejonie zajęła Dominika Galijska.
  • W „Kangurze 96” bardzo dobry wynik, uczeń w nagrodę wyjechał na wycieczkę zagraniczną.
  • I miejsce na pomieszczenie dydaktyczne do realizacji treści wychowania komunikacyjnego.
  • I i IV miejsce w konkursie „Losy żołnierza polskiego w okresie II wojny światowej", Na szczeblu okręgu i uzyskali wyróżnienie.
  • W konkursie z okazji „50 rocznicy powstania ONZ” kilkunastu uczniów zostało wyróżnionych na szczeblu wojewódzkim, jedna uczennica uzyskała wyróżnienie na szczeblu ogólnokrajowym.
  • W wojewódzkim konkursie " Europa w szkole" II i III miejsce oraz wyróżnienie.
  • I miejsce zajęła świetlica w konkursie "Bezpieczna droga".
  • Wyróżniono uczennice w konkursie krasomówczym „Wspomnienia z wycieczki”.
  • Laureatka pleneru malarskiego „Nad Zgłowiączką i Wisłą”.
  • W konkursie „Włocławek - moje miasto” prace literacka uczennic zajęły II i III miejsce.
  • W konkursie plastycznym „Olimpiada wyobraźni z VISA” wyróżnienie.
  • I miejsce w wojewódzkim konkursie " Chrońmy to, co nas otacza" w grupie kl. V-VI i kl. VII-VIII.
  • Wyróżnienie w „Olimpiadzie o zdrowiu”.

Osiągnięcia sportowe

Chłopcy

• I miejsce w województwie i V w makroregionie centralnym zdobyli koszykarze.
  • II miejsce w województwie w koszykówce - kl. VI.
  • III miejsce w województwie w piłce ręcznej - kl. VI.
  • IV miejsce w wojewódzkim turnieju piłki nożnej - kl. V
  • I miejsce we Włocławku w kolarstwie.

Dziewczęta

• I miejsce we Włocławku i III w województwie w rozgrywkach w piłkę nożną.
  • III miejsce w województwie w piłce koszykowej.
  • II miejsce w biegach sztafetowych.
  • IV miejsce w biegach przełajowych.
  • I miejsce we Włocławku zajęła drużyna klas IV I V w LA.