Aktualności arrow Biblioteka arrow Aktualności arrow PASOWANIE NA CZYTELNIKA

PASOWANIE NA CZYTELNIKA Drukuj Poleć znajomemu
   W marcu 2015 r. w naszej szkole odbyły się uroczystości związane z pasowaniem uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej.
Głównym celem uroczystości było przygotowanie dzieci do roli samodzielnego czytelnika biblioteki szkolnej. Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia pt. "Mole i wróżka, czyli porządki w bibliotece", przygotowanego przez członków Koła Miłośników Biblioteki. Dzieci wysłuchały próśb książek, zostały zapoznane z podstawowymi zasadami korzystania z biblioteki i jej regulaminem. Odgadywały też bajkowe zagadki, które sprawdzały ich znajomość baśniowych bohaterów.
  Najważniejszym punktem uroczystości było przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, oraz pasowanie na czytelnika. Na pamiątkę dzieci otrzymały zakładki do książek.
Uśmiechnięte twarze dzieci to dowód, że uroczystość była udana.