Blog SKO

PROJEKT: "EKO-SKRZAT Z PRZYRODĄ POMORZA I KUJAW ZA PAN BRAT" Drukuj Poleć znajomemu

W ramach tego projektu 50-osobowa grupa uczniów naszej szkoły pojechała 17 czerwca 2015 roku na bezpłatną wycieczkę do Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego.
Organizatorzy zapewnili transport do parku i z powrotem, a na miejscu profesjonalnych animatorów zajęć, ciepły poczęstunek „kuchni polowej” oraz wiele konkursów. Uczniowie otrzymali pamiątkowe koszulki i czapeczki z daszkiem. Zajęcia odbywały się na ścieżce oraz stanowiskach edukacyjnych. Poświęcone były tematyce proekologicznej oraz przybliżyły uczniom dziedzictwo przyrodnicze naszego województwa.

Powyższa kampania edukacyjno-przyrodnicza realizowana była w ramach projektu wdrażanego przez Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, jak również Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.